Sumčí invaze na krmném místě

Koncem léta jsem se vydal na své oblíbené místo na řece. Dorazil jsem jako obvykle až večer s tím, že ráno jsem musel do práce.

Na vytipovaná místa jsem nakrmil kilo boilies Kill Krill 20 mm od Nikla a pod háček dal na jeden prut stejnou kouli a na druhý prut pop-up banán také od Nikla.

Po přibližně 2 hodinách dostávám divný záběr, myslel jsem si, že je to cejn, ale po zvednutí prutu jsem ucítil celkem slušný tah, k mému překvapení se u břehu vynořil sumec kolem metru, zabral na kill krill. Toto se opakoval za celý večer 5x, zajímavé bylo, že mi 2 sebrali i tu samostatnou sladkou popku.  Na tomto místě jsem předtím sumce nikdy nechytil a vůbec netuším, co je vedlo k tomu sjet se tam v takovém množství.

Největší sumec měl 115 cm a nejmenší tak kolem 80 cm. Zachytal jsem si parádně, ale příště by se mohl objevit i nějaký slušný kapr.

Používal jsem háčky od Carp’r’us. Na ronnie dávám Predator a na klasické koule Continental snag hook vše ve velikosti 4 a i při této sumčí invazi obstály na výbornou.

V polovině listopadu vyrážím na dolní to Labe, tak držte palce, ať se Na Háku objeví pořádný Labský mohykán.

 

Ať to jezdí Ondra Sedláček