Vážení zákazníci, objednávky přijaté od 1.10. - 8.10.2022 budeme vyřizovat nejdříve v týdnu od 10.10.2022. Děkujeme za pochopení tým NA HÁKU

Sumčí invaze na krmném místě

Koncem léta jsem se vydal na své oblíbené místo na řece. Dorazil jsem jako obvykle až večer s tím, že ráno jsem musel do práce.

Na vytipovaná místa jsem nakrmil kilo boilies Kill Krill 20 mm od Nikla a pod háček dal na jeden prut stejnou kouli a na druhý prut pop-up banán také od Nikla.

Po přibližně 2 hodinách dostávám divný záběr, myslel jsem si, že je to cejn, ale po zvednutí prutu jsem ucítil celkem slušný tah, k mému překvapení se u břehu vynořil sumec kolem metru, zabral na kill krill. Toto se opakoval za celý večer 5x, zajímavé bylo, že mi 2 sebrali i tu samostatnou sladkou popku.  Na tomto místě jsem předtím sumce nikdy nechytil a vůbec netuším, co je vedlo k tomu sjet se tam v takovém množství.

Největší sumec měl 115 cm a nejmenší tak kolem 80 cm. Zachytal jsem si parádně, ale příště by se mohl objevit i nějaký slušný kapr.

Používal jsem háčky od Carp’r’us. Na ronnie dávám Predator a na klasické koule Continental snag hook vše ve velikosti 4 a i při této sumčí invazi obstály na výbornou.

V polovině listopadu vyrážím na dolní to Labe, tak držte palce, ať se Na Háku objeví pořádný Labský mohykán.

 

Ať to jezdí Ondra Sedláček