Listopadová řeka

Ahoj,

V polovině listopadu jsem vyrazil na poslední delší výpravu loňského roku. Chytal jsem celkem čtyři dny.

První den, v podstatě ihned po zakrmení, najeli do krmného místa cejni slušné velikosti, zpočátku jsem byl rád, ale po několika chycených kusech jsem musel začít selektovat a vyplatilo se. Ještě ten večer jsem vytáhl menšího kapříka.

Druhý den ráno chvilku po nahození dostávám slušný záběr a po souboji dávám do podložky první rybu lehce pod 12 kg. Zabral na pop up banán od Nikla na ronnie rigu. Poté se celý den nic nedělo, ale já i nadále přikrmoval, jelikož na špičkách prutů byla viditelná aktivita menších ryb na krmném místě.

Třetí ráno, v podstatě ve stejnou dobu jako den předtím, mám na pruhu s těžkou koulí na dno ukrutnou jízdu, rybu se mi dobu nedaří zastavit a vím, že mám na drátě něco lepšího. Po dlouhém souboji podebírám šupináče s hmotností přes 15 kg a mám obrovskou radost. Nechal se zlákat na Starbaits Hot Deamon 24mm zalitý totožným dipem, tato kombinace se mi v chladné vodě postarala o mnoho hezkých úlovků.

Na poslední noc jsem se ještě stěhoval, chtěl jsem si omrknout nové místo na další výpady, ale tam už jsem nechytil nic. Celkem se mi podařilo zdolat 3 kapry a spoustu obrovských cejnů.

Všem, co to mají Na Háku, přeji mnoho úspěchů do letošní sezóny.

Ondra