První vycházka roku 2022

V první polovině února jsem vyrazil na první chytačku. Vybral jsem si místní pískovnu a vyrazil, celý natěšený, na pár hodin k vodě.

Jelikož voda byla ještě hodně studená, krmil jsem velice málo, a to pouze jeden prut, k němu jsem přihodil kobrou pár kuliček Mexicano 15mm od Kimotu a to samé dával pod háček, spolu s malou pěnovou kukuřicí, doplněné o PVA punčošku s mixem partiklu od Munch baits a krmítkovou směsí Sensas. Druhý prut jsem nekrmil vůbec a dával pouze plovku banán od Karla Nikla a k tomu PVA punčochu.

K mému překvapení byly ryby celkem aktivní a hned po setmění jsem začal mít záběry, celkem jsem ulovil 2 kapry kolem 7-8 kg a jedeni mi ještě spadl. Poměr záběrů 2 na plovku a 1 na kuličku s kukuřicí.

I na zimní chytání montáže nijak nezjemňuji, stále používám háčky Carprus Centurion velikosti 4 a potahovanou šňůrku, kterou vůbec nestahuji, prostě úplně to samé jako v sezóně, pouze jsem tentokrát zmenšil průměr nástrah, ale to jen pro to, že jsem měl na lov málo času a chtěl chytit alespoň kapříka pánvičkové velikosti.

Brzy se chystám na první delší výpravu, tak snad se něco povede a budu se moct něčím pochubit.

 

Ať to jezdí, Ondra.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení