První vycházka roku 2022

V první polovině února jsem vyrazil na první chytačku. Vybral jsem si místní pískovnu a vyrazil, celý natěšený, na pár hodin k vodě.

Jelikož voda byla ještě hodně studená, krmil jsem velice málo, a to pouze jeden prut, k němu jsem přihodil kobrou pár kuliček Mexicano 15mm od Kimotu a to samé dával pod háček, spolu s malou pěnovou kukuřicí, doplněné o PVA punčošku s mixem partiklu od Munch baits a krmítkovou směsí Sensas. Druhý prut jsem nekrmil vůbec a dával pouze plovku banán od Karla Nikla a k tomu PVA punčochu.

K mému překvapení byly ryby celkem aktivní a hned po setmění jsem začal mít záběry, celkem jsem ulovil 2 kapry kolem 7-8 kg a jedeni mi ještě spadl. Poměr záběrů 2 na plovku a 1 na kuličku s kukuřicí.

I na zimní chytání montáže nijak nezjemňuji, stále používám háčky Carprus Centurion velikosti 4 a potahovanou šňůrku, kterou vůbec nestahuji, prostě úplně to samé jako v sezóně, pouze jsem tentokrát zmenšil průměr nástrah, ale to jen pro to, že jsem měl na lov málo času a chtěl chytit alespoň kapříka pánvičkové velikosti.

Brzy se chystám na první delší výpravu, tak snad se něco povede a budu se moct něčím pochubit.

 

Ať to jezdí, Ondra.