Podzimní lov štik na živou nástrahu

Zdravím všechny, co to s námi mají NA HÁKU.

Rád bych se s vámi podělil o skvělý zážitek, který jsem zažil o svátečním dnu, kdy jsem vyrazil na stojatou vodu na lov štik na živou rybičku.

Jelikož je podzim a u nás na obchodě je obrovský zájem o nástražní rybičky, tak mi to nedalo a musel jsem to zkusit také. Vybavil jsem se lankem s jednoháčkem, kačenou, predátor boosterem, rybkami a hned ráno jsem vyrazil plný očekávání, které se hned po chvíli, co jsem nahodil, začalo vyplňovat. Hned po cca deseti minutách se kačena začala rozjíždět a vzápětí potápět, prostě adrenalin, který na rybách chceš zažít. Po nějaké chvíli jsem se rozhodl seknout ale bohužel. Ucítil jsem ne malou tíhu a z toho usuzuji, že mohlo jít o pěknou štiku. Okamžitě jsem nastražil další rybku a poslal zpět do vody, tentokrát úspěšně. Na břeh jsem vytáhl menší štiku okolo 40 cm. Za chvíli přišla další malá štika a poté dva neproměněné záběry.

Protože místo úplně utichlo, rozhodl jsem se přestěhovat a hlavou mi probíhalo pořekadlo „změna místa, ryba jistá“. ????  A potvrdilo se to hned po tom, co mi zabrala opět menší štika. Po vypuštění přišel opět záběr a na háček se dostavila další krásná štika o délce 71 cm, která mi udělala obrovskou radost. Ryby zkrátka spolupracovaly báječně.  

Už se nemůžu dočkat, až se zase podívám k vodě s nástražními rybkami. Jelikož jsem spíše vláčkař a lov štik na živou byl pro mě premiérou, tak toto považuji opravdu za zážitek.

 

 Za tým NA HÁKU

 Tomáš