Zářijové Labe

Zdravím všechny, co to mají NA HÁKU. Po delší době jsme se s Tomášem vypravili na kapry na řeku Labe a jak se nám dařilo popíšu v řádcích níže.

Začátek výpravy byl poměrně náročný. Přes dvě obsazená místa a nabourání auta se nám podařilo dostat k vodě až navečer. Naštěstí smůla netrvala dlouho a asi po 3h po příjezdu zdoláváme ze člunu první rybu.

Dala nám pořádně zabrat. Vymetla pár vázek, ze kterých se nám jí podařilo vyprostit a po delším zdolávání už pózoval krásný šupináč s váhou lehce přes deset kilo na podložce.

Další dva dny následovalo spoustu záběrů, ze kterých jsme nějaké proměnili a o některé bohužel přišli ve vázkách.

Ke krmení jsme používali boilies Chilli spice 24mm od Karla Nikla, na které nedáme dopustit. Krásně to maká. Já jsem používal jako nástrahu POP UP od Karla Nikla v příchuti Krill Berry a Salmon a Peach. V poslední době chytám hodně na montáž ronnie rig, která je dle mého názoru supr na krátké vycházky. Popky do 18 mm chytají opravdu rychle ale není to moc selektivní, což mě vůbec nevadí, protože mám rád hlavně akci na prutu. Tomáš si v poslední době hodně oblíbil 10mm Fresh Boilies od LK Baits v příchuti med, na tyhle malé kuličky mu to taky pěkně jezdilo.

Ze spousty záběrů se nám nakonec podařilo proměnit osm. Většina ryb se pohybovala v rozmezí od 7 do 10 kg. Na jednu noc se za námi přijel podívat brácha Vláďa, který také za krátkou dobu chytil pěkného lysce.

Už se moc těšíme až se vrátíme na tohle místo, protože pár ryb, o které jsme přišli nám nedávají spát.

Za tým na Háku Aleš