Ondrova Velikonoční výprava na Labe II.

Druhý den výpravy jsem zažil něco, co se mi na řece stalo asi jen 2x za tu dobu, co se kaprařině věnuji. Ryby mi najeli do krmného místa a já tahal jednu krásnou říční rybu za druhou.

V průběhu dne se mi povedlo zdolat 4 kapry s hmotností přes 10 kg a z toho 2 ryby přesahovali 13 kg hranici. Bylo to něco neuvěřitelného. Následující den se citelně ochladilo a bylo to hodně znát, velké ryby přestali brát a já chytil tak 2-3 menší kapříky za den.

Celkově se na břeh během výpravy podívalo 6 ryb s váhou nad 10 kg a spousty menších kaprů.

Nejlépe mi fungovalo boilies Kimot No Respect v příchuti broskev a na druhém prutu ronnie rig s plovoucím boilies broskev. Je vidět, že i základní řada boilies se klukům z Kimot teamu povedla a kuličky kolem 250 Kč dokážou udělat ve vodě velkou parádu, pokud sedíte na správném místě ve správnou dobu.

Ještě bych chtěl vypíchnout ujímané vlasce Mivardi, které jsem si vzal na vyzkoušení a použil je jako jako šokovku, bez které bych to do řeky nehodil. Osobně jsem použil ten, který začíná na průměru 0,30mm a končí na 0,57mm, tím pádem nemáte v navijáku tak velký uzel a dá se s tím pohodlně nahodit. Za mě spokojenost. 

Výpravu jsem si moc užil a už se těším na další.

Ať to jezdí. 

Ondra Sedláček