Ledová Jizera

Ahoj, hlásím se s další zprávou od vody.

Již druhým rokem se věnuji jednomu místečku na Jizeře, je to těžká voda, kde je každý kapr nad 70 cm velkou rybou. Tento rok se voda otepluje jen velice pomalu a koncem března byla ještě hodně studená, chodil jsem si několik dní před lovem krmit koulemi od Karla Nikla Scopex Squid, abych ryby naučil krmit se na mém místě.

Vyrazil jsem jen na rychlou akci, která trvala cca 8 hodin. Pod háček jsem dával opět Scopex Squid od KN a na druhý prut jsem zkoušel pop-up broskev na ronnie rigu. Popka byla extrémně atraktivní pro Tlouště, a tak jsem musel přebít i druhý prut na koule ze dna. Vzhledem k teplotě vody jsem se záběrem od kapra moc nepočítal, po nějaké době se ale cívka brutálně roztáčí a já si mohu užít parádní souboj. Zdolávání Jizerských kaprů je adrenalinový zážitek, všude popadané stromy a k tomu síla říčních ryb, to je něco parádního.

Vše dobře dopadlo a do podběráku jsem navedl kapra s délkou 73 cm.

Na Jizerské chytání používám krátké pruty o délce 6 ft a silný kmenový vlasec, momentálně jsem namotal Delphin Armada 0,40mm, který mi dovolí i silové zdolávání u překážek. Dále používám větší háčky o velikosti 4, abych rybu při zdolávání nevyřízl, několik let používám Carp´R´Us continental snag hook a nemám důvod měnit.

 Ať se daří, Ondra Sedláček.