Lov pstruhů v krásné šumavské přírodě

Zdravím všechny rybáře a rybářky co to mají NA HÁKU. Pro letošní sezónu jsme si se synem Tobikem dali za cíl navštívit nové lokality, kde jsme ještě nechytali a také cíleně lovit druhy ryb, které jsme ještě neulovili. Protože oba rádi chytáme pstruhy, tak jsme jako naši první velkou výpravu do neznáma vybrali krásnou Šumavskou přírodu. Konkrétně řeku Vltavu, na které jsme ještě nerybařili. V tomto článku se s Vámi podělím o to, jak se nám dařilo, co jsme si vyzkoušeli za techniky a jak jsme si to celé užili. V toto článku naleznete také krátký video sestřih.

Před tím, než vyrážíme na neznámou lokalitu, tak se snažíme zjistit co nejvíce o podmínkách, ve kterých budeme lovit. Průtoky, broditelnost, obsádka, atd… Abychom věděli, na co se nachystat.

Dopředu si také vytipujeme konkrétní úseky, které chceme navštívit.

Poté co jsme měli všechny důležité informace a věděli, že nás čeká zvýšený průtok upouštěním ÚN Lipno, tak jsme se vybavili jigovými hlavičkami  s gramáží od 1g až do 5g. Velice rád používám jigové hlavičky na háčcích Knápek bez protihrotu. Háčky mají dlouhý, přihnutý hrot tzv. orlí drápek a mě osobně to vyhovuje. Navíc jsou opravdu hodně chytlavé. Nástrahy jsme vzali mix všeho možného, ale největší pozornost jsme věnovali nástrahám od značky Fish UP, se kterými máme velice dobré zkušenosti a to konkrétně tvar Tanta a Yochu. Protože jsou na Vltavě velké ryby, tak jsem si na jednu náhradní cívku dal silnější vlasec o průměru 0,16mm, abych nic nepodcenil.

Jako první jsme vyrazili na úsek Vltavy, který je v režimu chyť a pusť. Vytáhli jsme naše osvědčené zbraně a šli do akce. Záběr na sebe nenechal dlouho čekat a brácha Vláďa, který jel na výpravu s námi už měl na prutu krásného Sivena Amerického. Netrvalo to dlouho a měl dalšího. My s Tobikem zatím nic což mě nenechalo v klidu a vyměnili jsem vlasec z 0,16 na 0,14mm a po chvíli to začalo. Koncert jednoho záběru za druhým. Výměna vlasce jako když zapnula tlačítko ´´ZÁBĚRY´´ a už to jelo. Všichni jsme střídavě chytali jednu rybu za druhou.

Chytali jsme převážně Siveny, pstruhy duhové a sem tam nějakého potočáka.

Další den jsme se vydali na úsek, který se nacházel v krásné přírodě, který byl nedaleko našeho ubytování. Brácha s Tobikem si vzali vláčku a já si dal za cíl zlepšit se v technice lovu na francouzskou nymfu. Začátek byl složitý. Po pár urvaných návazcích o vázky a rozmotávání chuchvalců vlasce jsem si techniku osahal a musím říct, že je to velice úspěšná metoda, ale i přes to mám raději lov na suchou mušku. 😊 Bohužel i přes občasné masivní rojení chrostíků nic nesbíralo.

Ryb jsme nachytali spoustu. Kdybych měl vypíchnout nejúspěšnější nástrahy, tak to byla Fish Up Tanta v hnědé barvě, Yochu v bílé barvě a nástraha od značky Mikado M-Area Long Worm v bílé barvě.

Užili jsme si krásný víkend plný zážitků, navštívili nové lokality a vyzkoušeli si techniky, které jsme ještě nedělali, tak myslím, že cíl splněn na 100%

Tuhle lokalitu určitě ještě navštívíme.

Za tým NA HÁKU

Aleš