Kapr 14,5kg na method feeder !!!

Zdravím všechny a zvláště ty, co to s námi mají na háku!

Konečně je to pravé jaro a já mám o čem psát, jelikož se mi podařilo vyrazit na první krátkou výpravu na svazovou vodu.

Výprava byla cílená na lov kapra a můžu vám říct, že jsem nechtěl nic podcenit, jelikož se k vodě už nedostanu tak často, jak bych si přál, však to znáte! Práce, rodina a tak dále. Zkrátka delší výprava je už spíše sváteční.

Jeden prut jsem ustrojil na lov s boiliesem  a druhý prut na metodu method feeder.

Kaprový prut jsem doopravdy poladil. Pomocí markeru jsem oťukal dno, změřil hloubku a označil lovné místo, na které jsem zároveň krmil s pomocí spombovací rakety, kterou jsem zaklipoval, takže vše se dostalo tam kam mělo. Na montáž jsem nastražil boilies o velikosti 24, které bylo i krásně naboosterované. S přípravou tohoto fleku jsem byl maximálně spokojený a měl jsem z toho opravdu skvělý pocit.

Jako druhý prut jsem zvolil feeder, který jsem ustrojil na lov metodou method.

Feeder jsem si poslední dva roky opravdu oblíbil, a to co jsem zažil na této výpravě, mě jen utvrdilo v tom, že feeder na mých výpravách nesmí chybět.

Popíšu Vám, co jsem zvolil pro taktiku na lov method feeder.

Montáž se skládala z methodfeederového krmítka značky Korum, z něhož vedl krátký návazec do šesti centimetrů ze šňůrky delphin 15lb 6k s háčkem o velikosti 8. Háček byl doplněný o nástrahový osten, který jsem několikrát vystřídal i za gumičku na nástrahy, ke které potřebuješ roztahovací kleštičky. Tyto dva návazce jsou ideální na nastražení různých druhů dumbells nebo wafters nástrah, peletek a pop up…

Do krmítka jsem předmočil methodové peletky od značky Sensas a nástrahu od značky Stég Upters, kterou jsem občas prostřídal wafters nástrahou od značky Chytil. Vše sem ještě podtrhl Feederbait boosterem.

Oba dva pruty byly na místě a já si užíval klid a krásnou přírodu.

Dopoledne se přihlásilo jen pár cejnů, po poledni se ale situace začala postupně měnit, protože přišel první záběr od kapra, a to na feederový prut, začal krásný souboj s cca 60 cm šupinatým kapříkem a kdo chytá feeder ví, že i menší kapr je s tímto prutem opravdu zábavná zdolávačka.

Kaprový prut mě stále nechával klidným, protože záběry zkrátka žádné nepřišly, a to ani na ronnie rig s pop up boilies. Za to ale Feeder se začal zase činit, špička feederu indikovala záběr. Měl jsem radost, a to jsem ještě nevěděl, co přijde. Ujal jsem se prutu a nedaroval rybě ani cm, jelikož si to chtěla namířit přímo do větví. Hned jsem cítil, že tohle bude něco. Podotýkám, že na feeder jsem letos zvolil vlasec o průměru 0,22mm, celá zdolávačka byla opravdový adrenalin a trvalo to bez mála půl hodiny, než jsem rybu unavil a navedl do podběráku. Zkrátka tohle bylo to, co chceš na rybách zažívat.

Kapr lysec měřil krásných 89 cm a vážil 14,5 kg, prostě parádní zážitek, na který nezapomenu.

Kapr o této velikosti, chycený na svazové vodě a na feeder?! Pro mě splněný sen! Samozřejmě, že při mně stálo hodně štěstí, protože ve vodě bylo ne málo překážek a vázek. Takže díky svatý Petře! Ryba byla ošetřena, jelikož měla viditelně starší zranění a samozřejmě vrácena vodě.

Kaprový prut zůstal až do konce lovu úplně hluchý, ale feeder se znovu přihlásil, tentokrát s menším šupíkem, který ale opět skvěle bojoval.

Abych vše shrnul, na břeh se dostali tři kapři a nějací ti cejni. Musím říct, že metoda method feeder je pro mě od teď srdcová záležitost, kterou jsem si zkrátka zamiloval, a kterou můžu doporučit všem kdo mají rádi u vody akci.

Všem Vám přeji plno podobných zážitků a u vody hodně zdaru!

Loučím se a doufám, že zase brzy budu mít dát o čem vědět.

 Tak Petrův Zdar!

 Tomáš